Yüksel TAVŞAN

Yüksel TAVŞAN

Türkiye Halciler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı

1954 yılında Sapanca’da dünyaya gelen Yüksel TAVŞAN sosyal ve akademik kariyerini Ankara’da tamamlamıştır. Öğrenim hayatı ile birlikte küçük yaşlardan itibaren yerinde eğitim mantığını benimseyen rahmetli babası Remzi TAVŞAN’ın yönlendirmeleriyle iş hayatına Sebze ve Meyve Komisyonculuğunun yapı taşlarını öğrenmeye çekirdekten başlamıştır. Bu çalışma esnasında sektörün işleyiş ve sorunlarını yerinde görme şansı elde etmiştir.

Sebze ve Meyve hal esnafının karşılaşmış olduğu işletmecilik sorunlarını klasik yöntemlerle çözmektense, çağdaş yönetim anlayışı geliştirmek için Ankara Sebze ve Meyve Komisyonculuğu derneğinin kurucu kurullarında görev almaya başlamıştır. 2002 yılından itibaren de Türkiye genelindeki dernek başkanlarını organize ederek birlikte daha üst bir örgütlenme ile kısa adı TÜSEMKOM olan Türkiye Sebze ve Meyve Komisyoncuları Federasyonunu kurmuştur.

2002 yılından itibaren kurucusu olduğu TÜSEMKOM’un başkanlığını yürüten sayın Yüksel TAVŞAN, Aralık 2014 tarihinde yapılan TÜSEMKOM genel kurulunda tüzük değişikliği ile ünvanı TÜRKHAL olan Türkiye Halciler Federasyonunda halen Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir. Oldukça aktif olan Sayın Yüksel TAVŞAN çeşitli ulusal ölçekli televizyon, gazete ve diğer yayın organlarında sektöre yönelik oturum, program ve panellere katılmaktadır. Ayrıca gıda sektörü ile ilgili çeşitli yayınları bulunmaktadır.

Yüksel TAVŞAN evli ve 3 çocuk babası olup, ingilizce bilmektedir.

AKADEMİK KARİYER:

(1) Hacettepe Üniversitesi, Sosyal Bilimler Yüksek Okulu, Pazarlama Bölümü

(2) Anadolu Üniversitesi, İşletme Fakültesi, (İş İdaresi) Lisans Eğitimi

(3) Türk Hava Kurumu Üniversitesi, İşletme Master

SİVİL TOPLUM FAALİYETLERİ:

(1) ATO, Ankara Ticaret Odası, Meclis Üyesi, Ankara, 1986 – (halen)

ATO Meclis Başkanı, ATO Meclis Başkan Vekili, Yerel Yönetimler Komisyonu Başkanı. Perakende Komisyonu Bşk., Ankara Shopping Fest Kurulu Başkanı.

(2) TOBB, Türkiye Odalar Borsalar Birliği, Tarım Meclisi Üyesi (halen), Ankara.