Mine ATAMAN

Mine ATAMAN

Gazi İİBF  İngilizce Çalışma Ekonomisi Endüstri İlişkiler mezunu, marka uzmanı, arkeolog.  Profesyonel yelkenci. Uzmanlık alanları tarım, gıda.

20 yıldır tarım ve gıda konusunda şirketler yöneten Ataman;  4 yıl önce Mine Ataman bread markasını kurdu. Tarım ve gıda sektöründe danışmanlık hizmetlerini yürütmekte, Aynı zamanda konuşmacı olarak çalışma hayatına devam ederken, tarım  yazarı olarak çeşitli gazetelerde yazıları yayımlanmakta ve televizyon programları yapmakta

Başkent Üniversite’sinde, Rekreasyon Yönetimi, Acun Medya Akademi’de Tarım Tarihi derslerini vermektedir. Ulusal ve bölgesel süreli yayınlarda tarım, gıda, seyahat, gastronomi konularında yazıları yayınlanmaktadır. Daily Sabah, Yeni Birlik, Analiz gazetesinin yazarları arasındadır.   ‘’Cennette İlk Sofra – Bilge Kadın’’ kitabı dünyada bir ilk olup kişisel gelişim, ahilik kültürü ve buğdayın ekmeğin hikayesini birleştirmiştir. Miller dergisi yayın kurulundadır.  Cennette İlk Sofra projesi  Türkiye’de buğday, Göbeklitepe  ile ilgili turizm destinasyonlarının oluşmasına katkı  sağlarken, bu alanda öncü oldu. Şehrin En köklüsü kitabı yazarın ikinci kitabıdır.

Türkiye’nin ilk ekmek festivalini yapan Mine ATAMAN Ekmek İsrafı kampanyasında çalışmalar yapmış olup, Tam Buğday Zamanı, Anadolu Mayası kampanyasının yaratıcısıdır. Bir çok Belediye ve  kamu kurumuna tarım ve gastronomi konusunda projeler üretmekte ve danışmanlık vermekte aynı zamanda Tedex konuşmacısıdır.

 ‘’CENNETTE İLK SOFRA’’ adlı dans ve müzikli gösterisini farklı salonlarda sergilemektedir.  ‘’Mayasında Aşk Var’’ isimli çalışma ile de yine dünyada bir ilk gerçekleştirerek kişisel gelişim ile ilgili etkinliklerde yer almaktadır.  ‘’CENNETTE İLK SOFRA – BİLGE KADIN’’ ADLI PROJESİ İLE Anadolu’nun tarım mirasına dikkat çekilirken muhteşem bir de sahne gösteri sergilenmektedir.

Aynı zamanda Endüstriyel Fırıncılar Birliği yönetim Kurulu üyesi, Tarım Gazetecileri Derneği, Tarım ve Gıda Etiği Derneklerinin üyesi olup Tohum Platformu  kurucusudur.

İktisatçı, arkeolog,  tarım yazarı, hikayesiyle ilham veren postmodern bir  fırıncı  Mine ATAMAN. Ekmeğe fısıldayan kadın olarak  anılan Mine Ataman hakkında detaylı bilgi için

Lütfen www.mineatamanbread.com’u ziyaret ediniz.