Geoff TANSEY

Geoff TANSEY

Geoff Tansey, online, açık erişimli Gıda Sistemleri Akademisi'nin(Food Systems Academy) küratörlüğünü yapan bağımsız bir yazardır. Bağımsız Fabian Gıda ve Yoksulluk Komisyonu'na başkanlık etmiştir ve Gıda Etik Konseyi’nin (The Food Ethics Council) üyesidir. Eserleri arasında Gıda Sistemi: Bir rehber (The Food System: a guide) (Tony Worsley ile birlikte) ve Gıdanın Gelecekteki Kontrolü - Fikri mülkiyet, biyoçeşitlilik ve gıda güvenliği üzerine uluslararası anlaşmalar ve kurallar için bir rehber (The future control of food - A guide to international negotiations and rules on intellectual property, biodiversity and food security) yardımcı editörlüğü bulunmaktadır.

Toprak bilimi ve bilim tarihi ve sosyal bilim çalışmaları alanlarında diplomaları vardır. 1970'lerin ortalarında, Food Policy dergisinin kurulmasına yardımcı oldu ve editörlüğünü yaptı. DFID, FAO, ISNAR, Quaker BM Ofisi Cenevre ve UNCTAD gibi çeşitli kuruluşlarda, ve Moğolistan, Arnavutluk, Kazakistan ve Türkiye'deki çeşitli tarımsal kalkınma projelerinde danışman olarak çalıştı. 1996-99 yılları arasında Leeds Metropolitan Üniversitesi'nde konuk onursal profesör, Bradford Üniversitesi Barış Çalışmaları Bölümü'nde 2015 yılına kadar onursal araştırma görevlisi ve Newcastle Üniversitesi Kırsal Ekonomi Merkezi'nde konuk onursal araştırmacı olarak görev yaptı. Lancaster Üniversitesi Lancaster Çevre Merkezi’nde onursal öğretim görevlisi ve Cardiff Üniversitesi Coğrafya ve Planlama Fakültesi’nde onursal araştırma görevlisi olarak çalıştı.

Haziran 2005'te Joseph Rowntree "Adil ve Barışçıl Bir Dünya İçin Vizyonerler" ödülünü alan altı kişiden biri oldu. 2008'de BBC Radio 4 Food and Farming Awards'da en iyi yemek kampanyacısı / eğitimcisi dalında Derek Cooper Ödülü'nü kazandı. 2009'da Gıdaların Gelecekteki Kontrolü adlı eseri Guild of Food Writers Derek Cooper Ödülü'ne layık görüldü.